Lokmacı

Lokmacı

Lokma tatlısı hamurunu hazırlamada, mayalamada, önceden hazırladığı şerbetin kıvamını tutturmada, hamura şekil verme de ve kızgın yağda hamuru tam çıtır halde kızartarak şerbetlemede ustalaşan kişiye lokmacı denir.

Maharet yanı lokmacı ustalığı lokmanın tam kıvamını yakalamasıdır. Hamur ne çok yoğun ne çok sulu, mayalama süresi tam, yağ kızgınlığı çok iyi ayarlanmalı, kızartılma süresi ve kızarma anı tam tutturulmalıdır.

Ülkemizde artık ustalık kısmı bir kenara atılarak lokmacı geçinenler ortaya çıkmış teknolojinin de marifetiyle adeta ustalık yok sayılır hale gelmiştir.

Kadın Lokmacı

lokmacı

Lokmacı Hanımeli firması olarak biz sadece kadın lokmacı ustaların çalıştığı bir firmayız. Firmamızda kadın lokmacı ustaların çalışmasının elbette özel bir anlamı vardır.

Kadın lokmacı ustalarımız sağlığa her şeyden daha fazla değer verdikleri için yaptıkları lokmada kullandıkları tüm malzemelerin sağlıklı olmasını esas almaktadırlar.

Lokmacı Hanımeli ustaları asla markası belli olmayan, marka ötesi ilgili bakanlığın sağlık sertifikasını almayan hiçbir ürünü kullanmamakta, tercih etmemektedirler.

Bir tür GDO çağını yaşadığımız, gıdaların aslında bir tür zehre dönüştüğü bu zamanda özellikle tatlı ve lokma tatlısında sağlıklı ustalığı esas alan kadın lokmacı ustalarımızın bu yaklaşımı sizin ve konuklarınızın için hayati konumdadır.

Temiz Lokmacı

Sağlıklı lokmacı elbette temiz lokmacı olmak durumundadır. Temizlik gıda için çok önemlidir. Tatlı vücutta hemen sindirilir. Olası zehir, mikrop, kir lokma tatlısında varsa hızlıca sindirim yoluna gider ve sağlığı çok hızlı bozar.

Temiz lokmacı ekibimiz temizliğine günlük değil anlık dikkat eder. Düzenli sağlık kontrolü yapıldığı gibi her anda temizlik eğitimi ve öz kontrolü yapılır.

Sadece lokmacı ustaların sağlığı, temizliği değil kullanılan malzeme, gıda ve hammaddelerinde temiz olmasına hijyen tutulmasına özel önem gösterilir.

Temiz lokma oldukça detaylı ve özenli olunması gereken hizmettir. Lokmacı aracının dahi hijyen, temiz tutulması gerekir. Biz günlük olarak lokmacı aracımızı temizletiyoruz.

Hızlı Lokmacı

İzmir'de özellikle Cuma günlerinde hayra lokma dağıtımı hizmeti çok olduğundan, Cuma günü tüm lokmacılar yoğun çalışır. Tüm işleri yetiştirmek için adeta hızlı lokmacı olmak gerekir.

Lokmacı ustalarımız size verdiği söze bağlı kalmak, anlaşılan saatte anlaşılan mekanda lokma dökümüne başlamak için biz hızlı lokmacı ekibi oluşturduk.

Hızlı lokmacı hizmeti için ekip eğitimi, araç donanımı, malzeme tedariki özel olarak hazırladık. Hayrınıza zamanında yetişmek misafirlerinizi bekletmemek adına hızlı lokmacı ekibi oluşturduk.

Güvenli Lokmacı

Kullandığı malzemeden hamur yoğurmaya, kızartmaya kadar sizin denetiminize açık çalışan güvenli lokmacı hizmetini geliştirdik.

İsteyen tüm yurttaşların denetlemesini istiyoruz ve biz önce malzememize, mesleğimize, lokmacı kadrolarımıza güvendiğimiz için güvenli lokmacı hizmeti sunuyoruz.

Firmamızın tüm lokma hizmetlerine İzmir lokma sayfasından iletişim bilgilerimize de İzmir lokma telefon erişim sağlayabilirsiniz.

lokmacı