İzmir Lokmacıları

İzmir Lokmacıları

İzmir’de lokma tatlısı yemeyen ya da lokma dökümüne şahit olmayan kimse yoktur. Sokaklarda çıtır çıtır ve sıcacık lokmayı İzmir lokmacıları servis etmektedir.

Lokmacılık Ustalıktır

Dışardan bakıldığında iki dakikada yapılan bu işlemin ardında büyük bir ustalık ve bilgi birikimi yatmaktadır. Yoksa unu suyla karıştır sonra yağda kızart biraz da şerbet koy oldu sana lokma değildir. Böylece ortaya bir bulamaç çıkarırsınız ve bunu da kimse yemez.
Lokma imalatı ile çelik imalatı birbirine oldukça benzeyen işlemlere sahiptir.

Ölçü Meslek Sırrıdır

Lokmada un ve suyun ölçüsü önemli iken çelikte demir ve karbonun ölçüsü aynı şekilde önemlidir. Ölçü meslek sırrıdır. Birisinde unu fazla koyduğunuzda sert bir hamur elde edersiniz ve bu hamurun çatlamasına yol açar. Diğerinde demiri fazla koyduğunuzda çelikte kırılma ve çatlamalar meydana gelir. Hardox çeliği ise olabilecek en sert çeliğin kırılmaya ve çatlamaya uğramadan üretilmesidir.

İzmir lokmacıları

Hardoxun farkı sadece üretimdeki farklılığında değildir. Aynı zamanda üretildikten sonra da sağlamlığı ve sertliğini koruması ile de bilinir. Yüksek aşınma direncine sahip bu ürünün ilk serisi hardox 400 olup hafif ve sağlam çelik denildiğinde ilk akla gelendir. 

Oldukça genel bir kullanım alanına sahip olan hardox 450 ise bir tık daha aşınma direnci ve sertlik gerektiren yerlerde kullanılması için tasarlanmıştır. Konteynerlerde, beton mikserlerinde gösterdiği aşınma direnci ve ağırlığı ile en uygun ürün seçilmektedir.
Sanayide birçok alanda kullanılan hardox 500 ise yüksek kaynak kabiliyeti ile kendisini göstermektedir. Ayrıca iyi bir esneme oranına sahip olup kesme, bükme gibi işlemlerde de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Çelik üretildiği ilk günden beri kaldırma ve taşıma aletlerinde kullanılmak istenmiştir. Fakat kalınlığı arttıkça çeliğin esnemesinin zayıf olması onun bu işlerde kullanımını kısıtlamıştır. İşte bu soruna weldox ile bir çözüm bulduk.

Şube açılışımızda şubemizin önünde, eşe, dosta, komşuya çok güzel lokma yaparak, ikram eden, izmirlokma.biz.tr firmasına yapmış olduğu sağlıklı ve leziz lokmalar için teşekkür ederiz.