Lokma Dağıtımı

Lokma Dağıtımı

Lokma dağıtma geleneği Anadolu’da çok eskilere dayanan bir geçmişe sahiptir. Oldukça basit malzemelerin bir araya getirilmesi ile yapılan bu tatlının lezzeti dillere destandır.

İyi Lokma İçin İyi Malzeme

Yapımında iyi malzemelerin kullanılmasının şart olmasının yanı sıra ustanın da çok iyi olması gerekmektedir. Yoksa unu suyla karıştır ortaya çıkanı da yağda kızart basit mantığı değildir. Aynı hardox üretiminde olduğu gibi demirin ve karbonun miktarı, ısısı, su verme süreci bütün bunlar oldukça önemlidir.
Hardox çeliğin geldiği son noktanın genel adıdır. Bu grubun ilk üyesi hardox 400 olup çok sert, dayanıklı ve hafif olması ile diğerlerinden ayrılmaktadır. Ayrıca yüksek esnekliğe sahip olup kaynak kullanılacak ise bu ürün biçilmiş kaftandır. Çöp kamyonları, moloz taşımada kullanılan kamyonların kasası için kullanımı uygundur. Ayrıca yüksek aşınma direnci gerektiren araçlarda da rahatlıkla kullanılabilinir.

lokma dağıtımı
Bu grubun bir diğer üyesi olan hardox 450 ise bir kademe daha sertliği ile göze çarpmaktadır. Gene yüksek aşınma direnci gerektiren yerlerde kullanımı uygundur. Bunun haricinde yüksek ısılardaki çalışma koşullarındaki stabilitesi de önemli bir faktör olarak göze çarpmaktadır. Kullanıldığı başlıca alanlar madencilikte kullanılan araçlar, petrol platformlarında ve gene hafriyat kamyonlarında rahatlıkla kullanılmaktadır.
Aşınma direncinin çok yüksek olduğu durumlarda kullanılan hardox 500 ise bu seride en güçlü çelik olarak göze çarpmaktadır. İnşaat sektöründe, toprak kazmada, hafriyat taşımada en iyi performansı gösteren çeliktir. Uzun yıllar bu şartlarda kullanılmasına rağmen en ufak bir çatlama olmamaktadır.
Çeliğin en büyük handikaplarından birisi olan kalınlık arttıkça dayanıklılığın düşmesi sorununa weldox ile çözüm bulduk. Ağır yüklerin rahatlıkla kaldırılmasında kullanılan bu ürün sağlamlık denildiğinde ilk akla gelen çeliktir. Üzerine binen yüke göre esneme yeteneğine sahip bir çeliktir.

Lokmacıya Teşekkür

Şübe açılışımızda, lokma dağıtımı yapan lokmacı ustamıza gönülden teşekkürler.

İzmirlokma.biz.tr firması lezzetli ve sağlıklı lokma dökümü yapan kaliteli işlere imza atan güzel bir lokma firmasıdır. Kendilerine başarılar dileriz.