Ruhumuzun acısını lokma ile paylaştık

Ruhumuzun acısını lokma ile paylaştık

Çok küçük yaşlarda İzmir evden eve nakliyat firmasında çırak olarak çalışmaya başlamıştım. Ne hayatı ne ölümü bilmeden önce iş önce ekmekti derdimizdi. İzmir asansörlü nakliyat için alınan yük asansörünü görünce nasıl şaşırdığımı iyi hatırlıyorum. Bu ne,nasıl çalışır diye sorduğum tuhaf sorular hala aklımda.Hayatımız bize her şeyi zamanla sorgulatacaktı.

Ölüm bedenimizden ve ruhunuzdan kopan parçamızdır. Onlarca yıl hayatımızın içinde yer alan bir yakınımızı kaybettiğimiz anda dünyamız başımıza yıkılır. Kimse için o anlar kolay değildir. Artık hiç geri gelmeyecek bir kaybımızın acısı çöker yüreğimize. Kaybımızın ve acımızın derinliği ruhumuzu sarar. Baba annemin ölüm anını yıllar sonra dahi hatırladığımda yüreğimi keskin bir bıçak ile doğrandığını hissediyorum.

Hem işimizde, İzmir evden eve şirketimizde babamızde hem de ailemizde babamızdı. Bizi hem ailede hem de iş te yoğurmuştu.

Acımızı Lokma İle Paylaştık

Babaannem vefat ettiğinde çocukluğumu kaybettiğimi hissediyordum. Elinde büyümüştüm. Defin sonrası İzmir lokma için bakınır iken sizin firmanızı önermişlerdi. Nasıl titizlikle çalıştığınızı o acılı anımızda dahi görmüştüm. Sanki sizin kaybınız gibi hassastınız. Lokmanızı yapar iken, ikram eder iken kendi misafirinize davrandığınız gibi özen gösterdiniz. Lokmasını alan misafirlerimizin babaannem için yaptıkları dua hala kulaklarımda. Her dua da insanın ruhu hafifliyor. Bunu içimde hissetmiştim. Size de içimden defalarca teşekkür etmiştim.

Lokma Dostluğunu Öğrendim

O günden sonra ruhumda lokma dostluğu diye bir hissiyat oluştu. O günden sonra nere bir lokma dağıtan görsem mutlaka sıraya girip lokmamı alarak dua etmeyi alışkanlık edindim. Gün geldi. İş hayatına girdim. Evden eve İzmir nakliyat yapmaya başladım.

Ruhumuzun acısını lokma ile paylaştık

Bizim işimizin de özen gerektiren özelliği var. Yaptığımız işin tüm detaylarını linklerimizden sitemizi ziyaret ederek görebilirsiniz. İzmir nakliyat için ustalık öğrenmek çekirdekten yetişmek ve verimli olma hedefimizden hiç şaşmadık.Gün olup devran döndüğünde sizin evinizin eşyalarını taşımak da bize nasip olmuştu. He babaannemin ve lokmanın hatırı geldi aklıma. Elimizden gelenin daha fazlasını zorlayarak en iyi şekilde eşyalarınızı taşımaya çabaladık. İzmir evden eve nakliyat fiyatını sorduğunda çok üzülmüştüm. Zaman dostluğu doğurdu. Sadece karşılıklı iş değildi aslında bir tür lokma dostluğu başladı aramızda. Bundan her daim memnuniyet duydum. Kim sorarsa, ararsa, isterse daima sizi önermekten sevinç hissettim. Sizler lokma işinin sahiden ustası, üstadısınız. Başarılarınızın sürekli olacağından eminim.