Narlıdere Lokma

1980 yılından beri Narlıdere Lokma firması olarak İzmir lokma tatlısı dökümü yapmaktayız. Lezzetli, sağlıklı ve ekonomik tatlılarımız Narlıdere halkının beğenisi sayesinde bugün tüm Ege bölgesinde dağıtılır hale gelmiştir.

Dışı çıtır çıtır içi pamuk gibi Lokma dökümü yapabilmek beceri ve deneyim isteyen bir iştir. Dün başka bir işle uğraşan bugün lokmacı diye ortalıkta gezenlerin becerebileceği bir lezzet değildir.

Narlıdere Lokma Firması

İzmir lokma tatlısını uzun yıllardan beri kaliteli ve sağlıklı bir şekilde yapan Narlıdere lokma firması bir elin parmaklarını geçemeyecek kadar azdır.

Narlıdere Lokma

Bu firmalardan biri olarak iyi tatlı yapmanın sırrının bir iyi malzeme kullanılması ikincisi de iyi ustanın olmasına bağlayabiliriz. Bazı firmaların yaptığı gibi daha ucuza mal etmek için lezzetinden ödün vermiyoruz. Ya da bayat malzeme kullanarak ucuza mal etmek adına halkın sağlığı ile oynanmamalıdır.

Lokmacı Narlıdere

Lokmacı Narlıdere firması olarak lokmaya en uygun un, şeker ve yağı bulmak bizim işimizdir. Lokma tatlısını her un ile yapmanız mümkündür fakat en iyi sonucu veren unu bulmak oldukça zordur.

Daha doğrusu eğer yıllarınızı bu işe vermemiş iseniz oldukça zordur. Una bir bakışta anlayan ustalarımız sayesinde malzeme seçimi bizim için çocuk oyuncağı olmaktadır. İzmir lokma tatlısına lezzetini veren şerbeti için de şekerpancarından üretilmiş şeker kullanmak gereklidir. Glikoz şurubunu hiçbir şekilde tavsiye etmiyoruz.

İzmir lokma tatlısı üretiminin hiç kolay olmadığını söyledik buna rağmen son zamanlarda ortada gezen firmaların sayısındaki artışın temel nedeni ise modern üretim aletlerinin sektöre uyarlanması sonucu el değmeden yapılan lokma yüzündendir.

Fakat bu aletler tek başına yeterli olmayıp hangi malzemeyi ne kadar iyi kullanacağını bilmek gereklidir. Yoksa aletlerin üreteceği sadece hamur topları olacaktır ve piştiğinde de hamur topu olarak kalacaktır. Narlıdere lokma firmasının ustalarının ellerinden çıkan lezzet topları ile bunları karıştırmak son derece yanlış olacaktır.

Lezzetli lokmaya dair daha fazla bilgi İzmir lokma sayfamızdadır.

Narlıdere Lokma